چگونه توانستم مشکل دیر آموزی دانش آموز حسن را در درس فارسی بهبود بخشم؟

مطالب دیگر:
📖تحقیق سيستم هاي اندازه گيري📖تحقیق سيستم تعليق خودرو📖تحقیق خودروهاي چهار چرخ محرک📖تحقیق دستگاه تراش و دستگاه فرز و CNC📖تحقیق دیفرانسیل📖تحقیق طرح نمونه به منظور طراحي سيستم هاي زيربنايي اطلاعاتي به منظور گردآوري و مشاركت ساخت و توليد📖تحقیق طراحي كردن سيستم هاي مبتني بر قانون زنجير كردن رو به جلو📖تحقیق مهدي (عج)📖تحقیق قران و حقوق انساني📖تحقیق اهمیت اخلاق📖تحقیق آسيب شناسي اجتماعي ( اعتياد)📖تحقیق معرفي درياي خزر📖تحقیق دیدنی های اصفهان همراه با راهنما و تصاویر📖تحقیق زن وفلسفه حجاب📖تحقیق شهر سلطانيه از نظر جغرافياي تاريخي📖تحقیق موضوعات مهم رشته جغرافیا📖تحقیق اطلاعات جغرافیایی چند کشور📖تحقیق شهرستان نيشابور و مهم ترين وقايع تاريخ آن📖تحقیق ستارخان و باقرخان سردار و سالار ملی ایران📖تحقیق زندگی نامه و فعالیت های شیخ فضل الله نوری📖تحقیق بخارا در ماورالنهر📖تحقیق تاریخ و فرهنگ ایران📖تحقیق اهميت و ارزش علم و دانش از نظرگاه هاى حكما و كتب كهن آسمانى📖تحقیق تاریخ نگاری در دوره پهلوی📖تحقیق تاریخ تمدن
چگونه,توانستم,مشکل,دیر,آموزی,دانش,آموز,حسن,را,در,درس,فارسی,,بهبود,بخشم؟,چگونه توانستم مشکل دیر آموزی دانش آموز حسن را در درس فارسی,بهبود بخشم؟, چگونه توانستم مشکل دیر آموزی دانش آموز حسن را در درس فارسی بهبود بخشم؟ ,چگونه توانستم م,,,|31027957|brf
در حال حاظر فایل کامل و برتر با عنوان چگونه توانستم مشکل دیر آموزی دانش آموز حسن را در درس فارسی بهبود بخشم؟ آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.


دانلود ورد با موضوع دارای 44 صفحه و با فرمت .doc و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس می باشد.

تعداد صفحه : 44 صفحه


فرمت فایل: ورد .doc و قابل ویرایش


آماده برای : ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس

قسمتی از متن نمونه:
وزارت آموزش و پرورش
اداره كل آموزش و پرورش استان ....
اداره آموزش و پرورش شهرستان ....
عنوان اقدام پژوهی :
چگونه توانستم مشکل دیر آموزی دانش آموز حسن را در درس فارسی بهبود بخشم؟
نام و نام خانوادگي مولف اول/مجری اصلي :

پست سازمانی :
رشته تحصیلی :
آخرین مدرک تحصیلی :
دوره تحصیلی :‌
سمت فعلی :
شماره پرسنلی :
عنوان اقدام پژوهی :
چگونه توانستم مشکل دیر آموزی دانش آموز حسن زین الدینی را در درس فارسی بهبود بخشم؟

تقدیم به :
همه ی معلمان که ایثار کارشان و صبر مرامشان است ، آنانی که افق دیدگانشان عزت ایران و اقیانوس دل هاشان آکنده از عشق به فرزندان معصوم این مرز و بوم است . بی آن که از ایشان نامی باشد ، نام و نشان این مرز و بوم ثمره ی مجاهدت های آنان است ،آخرتشان مملو از اجر و الطاف الهی باد .تشكر و قدرداني:
اينك كه اين اقدام پژوهی به لطف ايزد منان به اتمام رسيده بر خود لازم مي دانيم كه از همه كساني كه طي اين پژوهش با راهنمايي و مساعدت خويش مارا ياري كرده اند تشكر نماييم. و جهت ارائه نظرات مفيد و ارزنده شان و وقتي كه در روند هدايت پژوهش داشته اند متشكريم.


چکیده:
با توجه به ویژگی های دانش آموزان دیرآموز متخصصان تحسنم و تربیت عادی و استثنایی عموماً بر این باورند که چون این قبیل دانش آموزان از نظر رشد ذهنی تفاوت کمی با دانش آموزان عادی دارند بهتر است در مدارس عادی و همراه سایر همسالان خود تحصیل کنند. در آموزش کودکان دیرآموز همواره باید سه اصل درگیری والدین ،آموزش فردی شده، و ارزیابی مستمر را مد نظر داشت. این کودکان هر چند که ممکن است در مهارتهای تحصیلی مانند خواندن و ریاضیات در کلاس درس با مشکلاتی مواجه باشند ولی در بکارگیری این مهارتها در موقعیتهای عملی و اجتماعی با موفقیت بیشتری عمل می کنند لذا مسایل آموزشی باید در سطح بکار بسته و عینی برای دانش آموزان تدریس شود.
اینجانب .........آموزگار آموزشگاه ......... می باشم پژوهش حاضر به منظور تقویت مهارت های فارسی و املا در دانش آموز دیر آموزم به نام حسن زین الدینی انجام شد .بررسی اولیه نشان داد این دانش آموز در املا و روان خوانی ضعیف است. پس از انجام مطالعات کتابخا نه ای و اجرای پرسش نامه های مربوط علل ضعف دانش آموزان در املا و روان خوانی به دو گروه طبقه بندی شد. الف:عوامل مربوط به توانایی های دانش آموزان ب:عوامل مربوط به انگیزش. جهت حل مشکل موجود دو روش به اجرا در آمد . 1- استفاده از بازی کارت های حافظه آموزشی زودآموز 2-تهیه تابلو ارزشیابی توصیفی . نتایج پیشرفت خوبی را نشان داد و نمره املا و روانخوانی این دانش آموز افزایش یافت. مدیر مدرسه نیز در ا رزشیابی که از دانش آموزان به عمل آورد رشد مهارت های خواندن را مطلوب تشخیص داد. در پایان بر نقش استفاده از بازی های آموزشی و به کار گیری روش های نوین در بالا بردن انگیزش دانش آموزان مانند تابلوی ارزشیابی توصیفی تاکید شد.
مقدمه:
دانش آموزان دیرآموز در مقایسه با کودکان عادی دارای رفتارهای سازشی ضعیف تر و قابلیت یادگیری کمتری هستند. این گروه به سبب رشد کم ذهنی قادر به فراگیری مطالب و حل مسایل در سطح افراد عادی و همسن و سال خود نیستند. در میان گروه های عقب مانده ذهنی دیرآموزان بالا ترین درجه رشد ذهنی را دارند و در عین حال بزرگ ترین گروه از گروه های عقب مانده ذهنی را تشکیل می دهند و بهره هوشی آنان حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد است و درصد قابل توجه ای از جمعیت دانش آموزان مدرسه رو که معمولا نمی توانند در تحصیل و یادگیری مطالب همگام با سایر همکلا سان خود پیش بروند از این گروهند. دیرآموزان ۱۰ تا ۱۴ درصد از جامعه دانش آموزی را شامل می شوند. بعضی مولفان ویژگی های شناختی دانش آموزان دیرآموز را چنین ذکر کرده اند.
▪ ویژگی های شناختی دانش آموزان دیرآموز
- در درک مفاهیم یادگیری مطالب، کندتر از متوسط شاگردان کلا س هستند
- در تشخیص روابط پیچیده ضعیف اند
- از درک مفاهیم انتزاعی عاجزند
- برای یادگیری مطالب درسی به تمرین بیشتری نیاز دارند
...